2019-01-24   Porady   komentarzy
Kurze łapki: jak powstają i jak sobie z nimi radzić?

Kurzych łapek można się przy odrobinie wysiłku pozbyć. Jak powstaje ten rodzaj zmarszczek i jakie są sposoby na poradzenie sobie z nimi?

Kurze łapki to zmarszczki wokół oczu. Z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne, można sobie jednak z nimi poradzić. Kluczowa jest codzienna pielęgnacja oparta na stosowaniu dobrej jakości kremów i żelów nawilżających, pomagają też regularne okłady. Wśród niekonwencjonalnych metod radzenia sobie z kurzymi łapkami należałoby wymienić przede wszystkim odbywany co jakiś czas masaż twarzy oraz ćwiczenie jej mięśni. Badania dermatologiczne dowiodły, że te sposoby również się sprawdzają.

 

Jak powstają kurze łapki?

Kurze łapki powstają na skutek naszych reakcji mimicznych: śmiechu, płaczu, różnych grymasów. U osób młodych ich nie widać, a nawet jeśli, to w bardzo ograniczonym stopniu. Z wiekiem jednak kurze łapki stają się coraz wyraźniejsze, a to dlatego, że organizm produkuje coraz mniej kolagenu, odpowiedzialnego za gładkość i stabilność skóry. A ponieważ skóra wokół oczu jest cienka i uboga w tkankę tłuszczową, zmarszczki tworzą się na niej bardzo łatwo.

Istnieją jednak również inne przyczyny. Jedną z najczęstszych jest niedostateczne nawodnienie organizmu. Dlatego należy pić dużo wody, nie tylko tej zwykłej, ale również np. kokosowej, zawierającej cenne składniki i zapewniające skórze odpowiednie nawilżenie. O przyjmowaniu płynów należy pamiętać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasz organizm ma zmniejszone zapotrzebowanie na wodę. Chłodny wiatr i mróz wysuszają skórę, dlatego warto korzystać z kremów nawilżających.

 

Uważaj na słońce!

Zbyt intensywne światło słoneczne sprawia, że odruchowo mrużymy oczy, co ma oczywiście wpływ na powstawanie kurzych łapek. Dlatego zaopatrz się koniecznie w porządne okulary przeciwsłoneczne. Dobrym rozwiązaniem będzie też zakup kremu z filtrem 50.

 

Zadbaj o dietę

Codzienna dieta ma znaczny wpływ na powstawanie zmarszczek. Jeśli Twoje posiłki są ubogie w aminokwasy i proteiny, skóra twarzy nieuchronnie stanie się sucha, mało elastyczna. Dlatego koniecznie zadbaj o to, aby uzupełnić swój jadłospis o potrawy zawierające, oprócz odpowiedzialnych za produkcję kolagenu aminokwasów i protein, witaminy A, E, K oraz beta-karoten. Ewentualnie możesz zastąpić spożywanie niektórych produktów specjalnymi maseczkami, które dadzą ten sam efekt.

 

Stosuj mleczne okłady

Innym sposobem na poradzenie sobie z kurzymi łapkami jest stosowanie mlecznych okładów. Krowie mleko zawiera duże ilości aminokwasów oraz lipidów wpływających na produkcję kolagenu, m. in. argininę, glicynę i prolinę.

Więcej na temat kurzych łapek przeczytasz na https://www.star5products.com/pl/

 

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik