2017-03-22   Mężczyzna   komentarzy
Co mężczyzna powinien wiedzieć o swoim zdrowiu? Pomocne książki

Obiegowa prawda głosi, że zdrowie zaczynamy cenić dopiero wówczas, gdy je utracimy. Trudno się z nią nie zgodzić, choć trudno też przyznać, że zanim go nie postradamy, w ogóle się o nie nie troszczymy. Jakie książki warto przeczytać, aby pozostać lub stać się na powrót zdrowym mężczyzną?

Wiecznie młody. Jak się nigdy nie zestarzeć?, Bill Gifford

Pytanie postawione w tytule tej książki zaprząta zapewne niejednego mężczyznę. I zapewne niejeden mężczyzna powątpiewa w zawartą w nim implicite tezę, w myśl której można uniknąć nieuchronnych, zdawałoby się, następstw upływu czasu. Tymczasem autor jako żarliwy czytelnik publikacji książkowych i czasopiśmienniczych poświęconych problematyce zdrowotnej jasno i przystępnie zaznajamia czytelnika z metodami, które pozwolą mu zachować witalność i energię przez całe życie.

 

Zamienię Brzuch na dziewczynę, Mike Kroiss

Bardzo ciekawa książka o charakterze autobiograficznym, w której nakreślona została prawdziwa historia zmagania się z otyłością i nadwagą. Autor ze swadą i z humorem relacjonuje rok swojego życia, okres, w którym krok po kroku pozbywał się kolejnych kilogramów, owładnięty gorączkową myślą o tym, aby znaleźć sobie dziewczynę. Wciągająca narracja przeplatana jest opisem wszystkich środków, jakich się imał, aby urzeczywistnić swój cel. Pasjonująca lektura (do znalezienia tutaj: http://livro.pl/ksiazki/zdrowie-rodzina-zwiazki/zdrowie/zdrowie-mezczyzny.html), godna polecenia każdemu, kto chciałby mniej lub bardziej zeszczupleć.

 

Dieta dla zdrowia prostaty, Jan Kosowicz

Problemy z prostatą w średnim wieku są czymś naturalnym, czego nie należy się wstydzić ani tym bardziej ignorować. Objawiają się trudnościami w oddawaniu moczu i bólami w okolicy pleców lub miednicy. Dysfunkcjom prostaty można jednak zapobiegać, m. in. poprzez właściwy sposób odżywania się. Jan Kosowicz w swojej książce bierze pod lupę różne produkty spożywcze, których wydatny wpływ na zdrowie prostaty został potwierdzony przez lekarzy, i układa z nich dietę mającą przeciwdziałać nie tylko problemom z oddawaniem moczu, ale również schorzeniom nowotworowym prostaty. Choć może właściwiej byłoby użyć liczby mnogiej, gdyż nie jest to jedna dieta, lecz raczej kilka diet, zróżnicowanych między sobą w zależności od wieku pacjenta, jego stylu życia oraz stanu chorobowego prostaty.

 

Tajemnica ukrytych infekcji, Olga Jelisejewa

Choroby męskiego układu moczowo-płciowego uchodzą wśród mężczyzn za rzecz wstydliwą, do której lepiej się nie przyznawać. Wielu przedstawicieli płci męskiej bagatelizuje swoje dolegliwości i nie podejmuje ani badań, ani leczenia. W rezultacie prowadzi to do zaostrzenia się objawów, które mogłoby nie nastąpić, gdyby w porę podjęli oni odpowiednie kroki. Publikacja Olgi Jelisejewy prezentuje sposoby, w jakie mężczyźni powinni o siebie dbać, aby uniknąć różnego rodzaju schorzeń związanych z dysfunkcją układu moczowo-płciowego. Przytacza też przykłady sławnych osób, które nie ukrywają swoich problemów i nie wstydzą się o nich publicznie mówić.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik