Przeszczep włosów – na co uważać?

Możesz zadać sobie pytanie, Jak działa przeszczep włosów? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o procedurze i ryzyku z nią związanym. Przed planowaną operacją, zapytaj lekarza o czas oczekiwania na zabieg. W końcu to są Twoje włosy, więc musisz być przygotowany na kilkudniową utratę włosów. Warto również zaplanować kolejny zabieg przeszczepu, aby zapobiec dalszej utracie włosów. Oto kilka informacji na temat samej Procedury i jak to działa.

Procedura

Procedura przeszczepu włosów jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w celu przywrócenia przerzedzonych, zniszczonych włosów. Przeszczepione mieszki włosowe umieszczane są w małych otworach lub szczelinach utworzonych w skórze głowy pacjenta. Przeszczepia się setki, a nawet tysiące przeszczepów. Miejsce biorcy jest zakrywane przez kilka dni. W niektórych przypadkach chirurg przeszczepu włosów może wymagać usunięcia nadmiaru włosów przed wykonaniem zabiegu.

Chirurgia przeszczepu włosów może przenieść zdrowe mieszki włosowe z jednego obszaru skóry głowy do drugiego i ukryć widoczną skórę głowy. Procedura FUE jest bardziej zaawansowaną metodą niż metoda FUT. Aby zrozumieć tę procedurę, konieczne jest poznanie jej historii. Obecnie większość chirurgów zajmujących się przeszczepem włosów stosuje metodę FUE. Jednak przed rozważeniem zalet i wad FUE, warto dowiedzieć się nieco o tej procedurze.

Down-time

Down-time po operacji przeszczepu włosów może trwać kilka miesięcy. Twój lekarz omówi czas rekonwalescencji podczas konsultacji. Istnieją jednak pewne rzeczy, których należy unikać w czasie rekonwalescencji, w tym nadmiernej aktywności fizycznej. Noszenie kapelusza podczas gojenia może utrzymać głowę z dala od słońca, a kapelusz może ukryć wszelkie oznaki gojenia. Zarezerwuj wakacje lub wziąć trochę czasu wolnego od pracy, aby odzyskać po przeszczepie włosów. Podczas gdy down-time po operacji przeszczepu włosów może być frustrujące, to jest warte tego, gdy włosy są wreszcie z powrotem!

Pierwszy, należy rozważyć, jak długo przestój będzie dla Ciebie. Jeśli doświadczasz utraty włosów od wielu lat, prawdopodobnie martwisz się o to, jak zareagują inni. W końcu, prawdopodobnie doświadczasz tego powoli. Choć dla niektórych osób ten czas przestoju może wydawać się nadmierny, wiele osób uważa, że pomocne jest powolne dochodzenie do siebie. Czas odzyskiwania po operacji przeszczepu włosów jest zwykle krótszy niż czas odzyskiwania po standardowej procedurze.

Ryzyko

Jednym z najczęstszych zagrożeń związanych z operacją przeszczepu włosów jest bliznowacenie. Istnieje ryzyko zlokalizowanych infekcji zarówno na miejscu dawcy, jak i biorcy. Te infekcje są rzadkie, z jednym procentem szans. Zakażenia są najczęstsze w miejscu dawcy i mogą być spowodowane niską higieną lub nadmiernym tworzeniem skorupy. Zamknięcie z dużym napięciem w miejscu dawczym może spowodować wyraźne tworzenie się skorupy. Zlokalizowane obszary mogą również wykazywać rumień i obrzęk, co sugeruje tworzenie ropnia.

Chociaż operacja przeszczepu włosów jest zazwyczaj bezpieczna i skuteczna, gdy jest wykonywana przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego, zawsze istnieje ryzyko infekcji. Podczas gdy istniejące wcześniej włosy mogą się przerzedzić po operacji, powrócą one do normy w ciągu kilku miesięcy. Nadmierne krwawienie jest powszechne po zabiegu, ale jest tymczasowe i nie stanowi istotnego ryzyka. W rzadkich przypadkach może być konieczne założenie dodatkowych szwów. Aby zminimalizować te ryzyka, upewnij się, że omówisz swoją operację z lekarzem przed poddaniem się operacji.

Down-time po operacji

Down-time po operacji przeszczepu włosów może się różnić od osoby do osoby. Istnieje jednak kilka czynników, o których należy pamiętać. Na przykład, należy unikać uciążliwych czynności, w tym podnoszenia ciężkich przedmiotów i pływania. Możesz powrócić do pracy na lekkim harmonogramie obowiązków dzień po zabiegu, ale nie powinieneś ćwiczyć przez dwa tygodnie po zabiegu. Twój lekarz może również chcieć sprawdzić gojenie się nacięć w tym czasie.

Powszechne jest, że pacjenci doświadczają tymczasowej utraty włosów po operacji przeszczepu włosów. Utrata będzie trwać przez około pięć do sześciu tygodni, ale w międzyczasie, wzrost jest oczekiwany średnio pół cala na miesiąc. Jednak nie należy się zbytnio martwić, ponieważ procedura przeszczepu włosów ma potencjał, aby przywrócić poczucie własnej wartości i pewność siebie. Po odrośnięciu włosów można wrócić do swoich normalnych zajęć. Jeśli zdecydujesz się na nową linię włosów, najlepiej po tygodniu zgłosić się w tej sprawie do lekarza.

Koszty

Koszty operacji przeszczepu włosów są bardzo zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Wahają się od niskich do wysokich, a w zależności od chirurga i miasta, mogą wynosić nawet kilka tysięcy dolarów. Istnieją dwa główne rodzaje operacji przeszczepu włosów: Przeszczepianie jednostek folikularnych i ekstrakcja jednostek folikularnych. Każdy rodzaj jest droższy, a umiejętności i doświadczenie chirurga również odgrywają rolę w kosztach. Skorzystaj z naszego kalkulatora kosztów przeszczepu włosów, aby uzyskać przybliżony koszt obu procedur.

Doświadczenie i reputacja chirurga są również czynniki, które wpływają na cenę. Możesz spodziewać się zapłacić więcej, jeśli wybierzesz doświadczonego chirurga plastycznego z dużym doświadczeniem w transplantacji włosów. Możesz również zapłacić wyższą opłatę za konsultacje, ale można ją odliczyć od całkowitego kosztu. Pamiętaj, że reputacja kliniki nie musi wskazywać na jej poziom umiejętności. Zawsze odrób swoją pracę domową przed wyborem kliniki. Zbadaj również reputację każdej placówki i przeczytaj recenzje online. Czwartą kwestią jest ilość włosów, które chcesz dodać do swojej skóry głowy. Proces jest droższy, jeśli chcesz dodać włosy do całej skóry głowy.