2019-09-27   Mężczyzna   komentarzy
Golenie zarostu a atopowe zapalenie skóry

Podrażnienia skóry nie służą nikomu, nawet twardzielom, którzy w teorii nie dbają o wygląd. Nie są mile widziane zwłaszcza u mężczyzn z atopowym zapaleniem skóry. Jak usuwać zarost, by dodatkowo nie narażać skóry na szwank podczas golenia?

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła dermatoza, której objawy nasilają się pod wpływem czynników drażniących. Atopikom szkodzi zanieczyszczone powietrze, zbyt wysoka temperatura, detergenty w kosmetykach, niekiedy pożywienie. Unikanie tych czynników i właściwa pielęgnacja skóry to klucz do utrzymania jej w ryzach. Cera atopowa jest bowiem wyjątkowo delikatna i wrażliwa. Mężczyźnie pewnie trudniej jest myśleć w ten sposób o swojej skórze, ale brak dbałości w tym obszarze może zaowocować chronicznym swędzeniem, wzmożoną suchością i wyższym ryzykiem zakażeń bakteriami.

 

Przyłóż się do golenia!

Golenie zarostu na szybko, 10 minut przed wyjściem rano do pracy? To generalnie kiepski pomysł, a tym bardziej gdy jest się atopikiem. Rano skóra jest bardziej narażona na podrażnienia i najmniej elastyczna. Poza tym golenie skóry wymaga nawilżenia, zarówno przed, jak i po. Rano mamy mało czasu na takie zabiegi, dlatego zdecydowanie lepiej golić się wieczorem.

Mając ciągle podrażnioną skórę po goleniu, warto zastanowić się nad techniką ścinania zarostu. Poprawna polega na podtrzymywaniu skóry palcami i naprężaniu jej w ten sposób. Ostrza nie należy też zbyt mocno dociskać do skóry. Chodzi bowiem o to, by pozbyć się włosów, a nie warstwy na skóra, który po uszkodzeniu nie pełni już tak dobrze funkcji ochronnej.

 

Kosmetyki atopika – golenie

W przypadku atopowego zapalenia skóry należy wystrzegać się golenia na sucho. Skórę twarzy trzeba dokładnie nawilżyć, najlepiej specjalnie dobranymi kosmetykami. Pierwszy lepszy krem czy pianka mogą bowiem podrażniać tak samo jak nieprawidłowe golenie. W składzie kosmetyków do golenia i po goleniu nie powinno być parabenów, sztucznych substancji zapachowych i barwników. Dobry kosmetyk będzie zawierał natłuszczająco-nawilżającą bazę, np. masło shea i łagodzące oraz regenerujące dodatki, takie jak olejki czy wyciąg z aloesu.

 

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik