2015-12-24   Porady   komentarzy
Wartościowa witamina D

Witamina D jest jedną z najmniej docenianych witamin. Pamiętamy o niej szczególnie w okresie rozwoju i rośnięcia dziecka - z resztą prawidłowo, gdyż jest to witamina odpowiedzialna głównie za gospodarkę wapniowo-fosforową w organizmie oraz za utrzymanie prawidłowej struktury i funkcji kości.

O witaminie D w dorosłym życiu ludzie najczęściej sobie przypominają dopiero jak zachorują, szczególnie na te cięższe choroby jak: krzywica, osteomalacja czy osteoporoza. nie wiele osób pamięta o tym, bądź stosuje witaminę D w profilaktyce, bądź jako uzupełnienie gospodarki witaminowej w organizmie. Witamina D jest niestety taką witaminą, której na pewno nie mamy w nadmiarze w organizmie, a nader często odczuwamy jej braki. Kruchość kości, ich nadmierna łamliwość przy niewielkich uderzeniach - to są przykłady niedoboru witaminy D, zbyt niskiego poziomu, o który tak łatwo jest samodzielnie zadbać. Niestety najczęściej refleksja przychodzi do nas dopiero po fakcie i przy złamanej kończynie, aniżeli wcześniej w profilaktyce. Często, gdybyśmy przyswajali odpowiednią ilość witaminy D, to kości mielibyśmy na tyle twarde i wytrzymałe, że do danego złamania mogłoby nawet nie dojść.

Mogłoby się wydawać, że owa przezorność w nie stosowaniu preparatów dostarczających nam witaminy D, bądź jakaś obawa przed jej przyswajaniem, może być związana z trudnym do niej dostępem, bądź nieprzyjemnym dawkowaniem. Nic bardziej mylnego. Witaminę D możemy zakupić i dostarczyć organizmowi w wielu postaciach, co kolejna to bardziej prosta i dostępniejsza. Podstawową i najprostsza formą są oczywiście kapsułki / tabletki, które możemy kupić w każdej aptece. Zaraz po nich plasuje się naturalna witamina D w kroplach - można przyjąć doustnie samodzielnie, bądź dodać do herbaty lub posiłku (dostępna na przykład w sklepie biowitalni.pl). Szybki i sprawny, a nadto bezbolesny, wręcz nieodczuwalny sposób dostarczenia witaminy D do organizmu - czy to naprawdę jest takie trudne? Otóż oczywiście, że nie, a możemy nam pomóc uniknąć naprawdę wielu kłopotów i problemów w przyszłości. Nie od dziś przecież wiadomo, że znacznie lepiej jest prowadzić profilaktykę i przeciwdziałać, aniżeli leczyć.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik