2019-04-29   Porady   komentarzy
Związek z osobą biseksualną

Jak wygląda życie z osobą biseksualną? Czy kobiety chętnie wchodzą w związki z mężczyznami o takiej orientacji? A mężczyźni: czy nie obawiają się o wierność swoich biseksualnych partnerek?

Dość wiele szumu narobiła swego czasu wypowiedź Amber Rose, modelki i byłej dziewczyny Kanye Westa, która przyznała się do tego, że jest osobą biseksualną, ale nie zaakceptowałaby biseksualizmu u swojego partnera. Nie jest to postawa odosobniona – wystarczy powołać się na ankietę przeprowadzoną przez miesięcznik „Glamour”: aż dwie trzecie respondentek „nie umówiłoby się z mężczyzną, który w przeszłości uprawiał seks z innym facetem". Skąd biorą się te uprzedzenia i czy związek z biseksualną osobą pociąga za sobą większe ryzyko zdrady? O tym poniżej.

 

Częściej ze stygmatyzacją spotykają się biseksualni mężczyźni niż biseksualne kobiety. Społeczeństwo jest bardziej tolerancyjne wobec miłości lesbijskiej niż gejowskiej. Mimo dyskryminacji przejawianej wobec mężczyzn bi są oni – jeśli wierzyć kobietom, które były z takimi mężczyznami w związku – niezastąpionymi kochankami. Wykazują większą sprawność w łóżku, są też bardziej skłonni do eksperymentów, które nadają życiu erotycznemu pikanterii. Ta elastyczność wynika bezpośrednio z przywiązywaniem mniejszej wagi do ścisłego podziału ról społecznych na męskie i kobiece.

 

Wiele byłych partnerek mężczyzn bi nie wyobraża już sobie bycia z kimś heteroseksualnym. Nie tylko przez wzgląd na sztukę miłosną – mężczyźni biseksualni, jak się okazuje, są bardziej troskliwi, mają więcej empatii, łatwiej znaleźć z nimi wspólny język.

 

Istnieją badania, które dowodzą większej elastyczności seksualnej u kobiet niż u mężczyzn – mężczyźni są na ogół bardziej „sztywni”, jeśli chodzi o swoją orientację, u kobiet granice między hetero- a biseksualizmem są płynne. Na https://lycknis.com/pl/ pojawił się swego czasu artykuł szczegółowo naświetlający to zjawisko. Okazuje się również, że mężczyźni chętnie wchodzą w relacje z kobietami biseksualnymi.

 

Bycie z osobą bi nie jest więc żadnym wyzwaniem – a przynajmniej nie bardziej niż bycie z kimś heteroseksualnym. Ewentualne trudności związane z orientacją partnera wynikają z zakorzenionych w społeczeństwie uprzedzeń.

 

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik