Liposukcja – Sposoby na zmianę wyglądu

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o liposukcji, możesz zastanawiać się jak ona działa. Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który skupia się na usuwaniu tłuszczu z niechcianych obszarów. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Płyn tumescencyjny jest wstrzykiwany przez małe nacięcie skóry w obszar, który będzie poddawany zabiegowi. Płyn ten usuwa tłuszcz i jest następnie odsysany przez rurkę ssącą. Czynność odsysania zapewnia pompa próżniowa lub duża strzykawka. Duże obszary mogą wymagać wielu nakłuć skóry, a chirurg może podejść do obszaru pod różnymi kątami.

Procedury

Podczas procedury liposukcji, pacjenci są w znieczuleniu ogólnym. Lekarz wykona pomiary ciała i weźmie wywiad medyczny przed przystąpieniem do operacji. Pacjenci muszą zaprzestać picia i palenia oraz przyjmować antybiotyki. Ponadto pacjentom zaleca się stosowanie zdrowej diety, która jest niskokaloryczna i zawiera mało sztucznych tłuszczów i fast foodów. Ważne jest również ograniczenie przyjmowania płynów i noszenie odzieży uciskowej przez co najmniej trzy dni po zabiegu.

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym obejmującym małe nacięcie w skórze. Chirurg wprowadzi rurkę przez to nacięcie, a następnie usunie tłuszcz za pomocą próżni chirurgicznej. Do odsysania może być również użyta strzykawka lub pompa próżniowa. Nacięcia będą przykryte elastycznym ubraniem uciskowym przez 24 godziny po zabiegu. Chirurg użyje znieczulenia miejscowego, aby zapewnić komfort pacjentom, ale jeśli duży obszar jest leczony, kilka nakłuć skóry może być wymagane.

Przed poddaniem się liposukcji, pacjenci muszą przejść testy medyczne, aby wykluczyć podstawowe problemy zdrowotne. Obejmują one zdjęcia rentgenowskie, EKG i badania laboratoryjne. Idealnie, kandydaci do liposukcji powinni być sprawni i w granicach ich idealnej wagi. Procedura może być wykonana na różnych częściach ciała, chociaż nie jest zalecana dla osób z chorobami serca, płuc lub cukrzycą.

Skutki uboczne

Najczęstszym efektem ubocznym po operacji liposukcji jest ból. Podczas gdy wielu pacjentów może wznowić swoją normalną dietę bezpośrednio po zabiegu, najlepiej jest zmniejszyć ilość soli, którą spożywasz przed zabiegiem. Im mniej sodu spożywasz, tym mniej płynów jest usuwanych podczas zabiegu, zmniejszając ryzyko obrzęku i gromadzenia się płynów. Należy pić dużo wody po zabiegu i unikać picia napojów bezalkoholowych lub alkoholu przez 48 godzin.

Przed wykonaniem tego zabiegu pacjenci muszą ujawnić lekarzowi swoją pełną historię medyczną. Obejmują one alergie, warunki medyczne i leki. Lekarz może wykorzystać te informacje, aby określić, czy procedura jest odpowiednia dla ich stanu, i omówić najlepszy sposób działania, aby usunąć uporczywy tłuszcz. Pacjenci powinni również stosować się do wszystkich instrukcji przedoperacyjnych, takich jak niepalenie przez dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeśli jesteś palaczem, procedura ta może spowodować osłabienie odpowiedzi immunologicznej i spowolnione gojenie się ran.

Oprócz utrzymującego się bólu, liposukcja może również powodować gromadzenie się płynu i infekcje. Antybiotyki mogą być podane przed zabiegiem, i po nim. Inne zagrożenia związane z liposukcją obejmują reakcję toksyczną na roztwór wstrzykiwany do organizmu oraz przebicie do jamy brzusznej. Nakłucie w jamie brzusznej może uszkodzić śledzionę. Osoby z chorobami serca, zaburzeniami krzepnięcia krwi i ciążą również nie są kandydatami do liposukcji.

Odzyskiwanie

Post-liposukcja instrukcje są kluczowe dla udanego procesu odzyskiwania. Pacjenci powinni być przygotowani na brak kilku dni pracy i zorganizować kogoś do wykonywania codziennych czynności. Liposukcja jest niewielką procedurą chirurgiczną, ale nadal wymaga kilku dni rekuperacji, aby zobaczyć wyniki. Po zabiegu pacjenci powinni unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, aby zapobiec nadmiernemu obrzękowi i krwawieniu. Powinni również unikać palenia i picia alkoholu. Czas rekonwalescencji może również obejmować pewien odpoczynek.

Pacjenci mogą wznowić lekkie ćwiczenia w drugim tygodniu po zabiegu. Jednakże, powinny one powstrzymać się od angażowania się w ćwiczenia o dużej sile uderzenia przez następne trzy do sześciu tygodni. W tym czasie pacjenci powinni unikać pokarmów o dużej zawartości soli, które nasilą obrzęk. Pokarmy bogate w białko pomogą organizmowi wyleczyć się i utrzymać beztłuszczową masę mięśniową. Należy również unikać spożywania dużych ilości napojów słodzonych cukrem, ponieważ hamują one proces gojenia. Pacjenci mogą również unikać noszenia odzieży uciskowej podczas odzyskiwania po liposukcji.

Długoterminowy sukces operacji liposukcji zależy od Twojej wagi i stylu życia. Utrzymując zdrową dietę i reżim ćwiczeń, Twoje wyniki mogą trwać przez wiele lat. Aby zmaksymalizować swój sukces i zminimalizować dyskomfort, należy przestrzegać starannie zaplanowanej rutyny ćwiczeń, aby odzyskać pożądane ciało. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz bardziej prawdopodobne, że doświadczysz gładszego powrotu do zdrowia i będziesz z powrotem do swojego kształtu sprzed operacji w krótkim czasie.

Koszt

Liposukcja jest jedną z najbardziej powszechnych procedur kosmetycznych, z ponad 265 000 wykonywanych w Stanach Zjednoczonych każdego roku. W porównaniu z innymi zabiegami chirurgii plastycznej, liposukcja zapewnia wysoką wartość za pieniądze. Oprócz nadania pacjentom bardziej młodzieńczego wyglądu ciała, zabieg ten może zwiększyć pewność siebie. W przeciwieństwie do innych procedur chirurgii kosmetycznej, liposukcja eliminuje potrzebę przyszłych operacji i utrzymania tymczasowych wyników.

Koszty liposukcji różnią się znacznie, w zależności od liczby obszarów do leczenia. Pierwszy obszar jest zwykle najdroższy, ale jeśli masz uparty tłuszcz, leczenie kilku obszarów może zaoszczędzić pieniądze. Jednak cena może znacznie wzrosnąć, jeśli chcesz włączyć więcej obszarów. Ponadto, niektóre regiony kosztują więcej niż inne – ramiona, plecy lub klatka piersiowa będą prawdopodobnie kosztować więcej niż nogi. Ponadto, ludzie przechowują tłuszcz w różnych obszarach ich ciała.

Although liposukcja jest kosztowna procedura, może być doskonałym sposobem, aby poprawić swoje życie i zdobyć pewność siebie. Procedura może być kosztowna, więc kluczowe jest, aby wybrać chirurga, który zapewni najlepsze wyniki. Porównaj chirurgów na podstawie doświadczenia, reputacji i poprzednich wskaźników sukcesu, aby znaleźć ten, który da ci wyniki, które chcesz. Ostatecznie, twój chirurg powinien być w stanie dopasować koszt liposukcji do twojego budżetu.

Obrzęk

Choć normalny efekt uboczny liposukcji, obrzęk ma pewne ryzyko. Procedura może uszkodzić naczynia krwionośne i tkanki pod skórą. Układ limfatyczny uwalnia płyny, aby chronić te obszary. Niektórzy ludzie wytwarzają nadmierne ilości tego płynu, podczas gdy inni nie. Ten płyn ochronny pomaga utrzymać wilgotność i ochronę tego obszaru i będzie się stopniowo zmniejszać w miarę gojenia się tkanki. Obrzęk po liposukcji może być znaczącą niedogodnością, ale jest łatwy do opanowania.

Po liposukcji, obszar może doświadczyć obrzęku przez tygodnie lub miesiące. W rzadkich przypadkach, pacjent może stracić wszystkie odczucia skóry w tym obszarze. Nazywa się to parestezją i może trwać tygodnie lub nawet miesiące, lub może pozostać na stałe. Lekarz może zalecić stosowanie zimnych okładów lub innych środków zmniejszających obrzęk. Jeśli obrzęk nie ustępuje, należy skonsultować się z chirurgiem. Liposukcja może powodować szereg skutków ubocznych, więc ważne jest, aby omówić wszelkie potencjalne ryzyko z lekarzem.

Po zabiegu prawdopodobnie będziesz mieć pewien obrzęk i zasinienie wokół miejsc nacięcia. Będziesz mógł wznowić lekkie ćwiczenia i wrócić do pracy po około sześciu tygodniach. Ważne jest, aby ograniczyć poziom aktywności, dopóki lekarz nie da Ci pozwolenia. Jednakże, jeśli zauważysz jakikolwiek ból, zadzwoń do swojego lekarza. Być może będzie on w stanie zaproponować inny sposób leczenia, aby złagodzić obrzęk. Lekarz da Ci również leki do zabrania do domu.

Czas rekonwalescencji

Ilość czasu rekonwalescencji po liposukcji zależy od zakresu Twojej procedury. Proces zazwyczaj wymaga trzech do pięciu dni dyskomfortu i dwóch do trzech tygodni siniaków. Chociaż będziesz mieć siniaki po zabiegu, zauważysz natychmiastową poprawę w swoim kształcie i wyglądzie. Skóra w tym obszarze może być luźna przez kilka dni, ale z czasem napina się i staje się bardziej napięta. Elastyczność skóry zależy od wieku i uwarunkowań genetycznych.

Choć należy spodziewać się kilkutygodniowego okresu rekonwalescencji, liczba ta powinna mieścić się w zakresie komfortu. W rzeczywistości, wielu pacjentów jest w stanie wrócić do pracy w ciągu kilku tygodni po liposukcji. Większość pacjentów może wrócić do pracy w ciągu dwóch tygodni po zabiegu. Jednak przez pierwszy miesiąc lub dwa po zabiegu należy unikać energicznych ćwiczeń i uciążliwych czynności. Chociaż liposukcja nie jest realnym rozwiązaniem dla znacznej utraty wagi, może być bardzo skuteczna w leczeniu małych kieszeni tłuszczu.

Podążanie za dietą po zabiegu może być korzystne w skróceniu czasu rekonwalescencji. Należy unikać przyjmowania nowych leków w tym czasie, i upewnij się, że przestrzegać instrukcji lekarza dokładnie. Przestrzeganie diety pooperacyjnej zapewni Ci utrzymanie dobrego stanu zdrowia i wagi podczas rekonwalescencji. Jeśli miałeś wcześniejsze zabiegi liposukcji, powinieneś być ostrożny, aby nie zacząć brać nowych w okresie rekonwalescencji.