Związek z osobą biseksualną

Jeśli zastanawiasz się, jak radzić sobie z biseksualnością w związku, czytaj dalej. Osoby biseksualne często dzielą fantazje z partnerami tej samej płci. Chociaż te uczucia są uzasadnione, nie powinieneś skakać do wniosków bez dowodów. Oto kilka sposobów, aby uczynić biseksualność bardziej akceptowalną dla twojego partnera. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uniknąć paranoi i poprawić intymność. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Życie z biseksualnym partnerem może być trudne

Biseksualiści są częścią społeczności LGBT i nie zawsze są świadomi swojej orientacji. Chociaż wiele par uważa biseksualistów za oznakę zaangażowania, powinni oni wiedzieć, że mogą być również zaangażowanymi monogamistami. Jeśli związek obejmuje ustalone granice, biseksualny partner będzie mógł cieszyć się intymnością płci przeciwnej bez potrzeby posiadania dodatkowego partnera. Jednak życie z biseksualnym partnerem w związku nie jest łatwe.

Często biseksualność w parach jest wynikiem hormonów rodzica, i chromosomów, a także czynników społecznych i popędu seksualnego. Ale jest kilka innych czynników, które przyczyniają się do biseksualności, jak również, w tym struktury mózgu. Niezależnie od przyczyn biseksualizmu, radzenie sobie z nim może być trudne, a nawet niebezpieczne. W większości przypadków biseksualiści będą ukrywać swoją tożsamość i wchodzić w związek, aby uniknąć społecznego odrzucenia.

Choć życie z biseksualnym partnerem w długoterminowym związku może być wyzwaniem, korzyści z akceptacji seksualności partnera nie mogą być niedocenione. Dla jednego, pomoże to otworzyć drzwi do nowych możliwości. Nie będziesz już musiał iść na kompromis w kwestii intymności i stosunku seksualnego. Seksualność partnera jest ważnym aspektem waszego związku. Seksualność drugiej osoby może być przeszkodą w waszym związku, ale jest jego niezbędną częścią.

Twój biseksualny partner będzie zaprzeczał, że jest biseksualny i może mieć fantazje seksualne. Ale to nie musi oznaczać, że będzie zdradzał lub będzie podstępny. W rzeczywistości może chcieć, abyś zaakceptował go za to, kim jest. Ale pamiętaj, że twoje małżeństwo może nie przetrwać, jeśli ukryjesz swoje preferencje seksualne przed swoim partnerem. Po prostu upewnij się, że twoja komunikacja jest otwarta i przemyślana.

Doświadczenie dowiedzenia się, że twój partner jest gejem jest przytłaczające i może spowodować, że doświadczysz uczucia gniewu, żalu i rozpaczy. Podczas gdy jest to całkowicie normalne, aby czuć te rzeczy, ważne jest, aby skupić się na własnych potrzebach. Nie pozwól, by homofobia zniszczyła twój związek. Pamiętaj, że twój partner nie jest jedyną osobą na świecie, która czuje się w ten sposób. To jest twój partner i musisz szanować jego potrzeby.

Szanowanie biseksualności

Jeśli szukasz wskazówek dotyczących szanowania biseksualności w związku, to trafiłaś we właściwe miejsce. Osoby biseksualne stają przed wieloma wyzwaniami, w tym przesłuchaniami dotyczącymi ich orientacji. Często są odrzucani jako „będący w fazie” lub „bi-curious”. W rzeczywistości osoby biseksualne są zwykle tak samo atrakcyjne dla obu płci, jak osoby heteroseksualne. Jak więc możesz upewnić się, że twój partner rozumie twoje potrzeby w związku?

Biseksualność jest złożonym zagadnieniem i nikt nie powinien sprawiać, że czujesz się źle za identyfikację jako biseksualista. Jednak nigdy nie powinieneś sprawić, by ktoś czuł się tak, jakby musiał udowodnić ci swoją orientację seksualną. Szanowanie biseksualności to wybór, a nie faza. Jednak możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że nie jesteś biseksualny, gdy jesteś młody. Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że identyfikujesz się jako biseksualny lub queer w różnych okolicznościach, lub możesz dowiedzieć się, że nie jesteś biseksualny.

Jeśli jesteś biseksualny, upewnij się, że szanujesz preferencje seksualne swojego partnera. Biseksualiści niekoniecznie lubią osoby transpłciowe. Ponieważ postrzegają siebie jako płeć „docelową”, sugerowanie, że biseksualista wolałby osoby transseksualne, może brzmieć niepewnie i ranić. Najlepiej jest założyć, że twój partner woli ciebie. Szanuj preferencje partnera i nie próbuj ich zmieniać na swoje upodobania.

Na koniec – bądź cierpliwy. Osoby biseksualne mogą mieć do czynienia z szerokim wachlarzem problemów, od braku zaufania do braku szacunku ze strony innych. Jednakże, jeśli twój partner jest biseksualny, powinien być traktowany jako taki. Tylko w ten sposób możesz upewnić się, że są szczęśliwi w swoim związku. Jeśli jesteś biseksualny, twój partner powinien szanować twoje potrzeby i preferencje i nie sprawiać, że twój partner czuje się jak outsider.

Choć sam możesz być aseksualny, pamiętaj, że biseksualiści to wciąż ludzie. Biseksualiści są ludźmi i będą doświadczać wielu doświadczeń i partnerów seksualnych. Ważne jest, aby kwestionować stereotypy i założenia dotyczące biseksualności. Możesz zacząć od dowiedzenia się więcej o biseksualności i społeczności osób biseksualnych. Jeśli nie czujesz się komfortowo z biseksualnością swojego nowego partnera, zawsze możesz zapytać o jego opinię w tej sprawie.

Unikanie paranoi

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, umawiając się z osobą biseksualną, jest nie pozwolić, aby jej biseksualna tożsamość wpłynęła na wasz związek. Osoby biseksualne mają inne potrzeby niż inni ludzie. Jeśli twój partner jest niepewny, może mieć więcej problemów z ich wartością własną i zaufaniem niż twój związek. Nie oznacza to, że powinieneś trzymać się z dala od nich, ale zdecydowanie powinieneś zająć się tą kwestią ze swoim partnerem.

Osoby biseksualne mogą być przyciągane do osób opartych na czymś więcej niż ich wygląd fizyczny. Nawet jeśli bi mężczyźni są uważani za innych, nadal mają standardy. Mogą nie być w stanie zobowiązać się do związku wyłącznie z powodu ich orientacji seksualnej, ale są bardzo dobrzy w budowaniu zaufania. A ponieważ są biseksualne, nie musisz się martwić, że cię oszukują. Możesz nadal pogłębiać zaufanie, sprawiając, że twój partner czuje się komfortowo z własną seksualnością.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że osoby biseksualne mogą zachowywać się zarówno jako hetero, jak i gej. Podczas gdy mogą zachowywać się jako oba, mogą mieć te same lęki i obawy. Może to wynikać z ich dezorientacji lub niewiedzy. Dlatego unikanie takiej paranoi jest ważne. Pomoże ci to utrzymać intymność seksualną z partnerem. Pamiętaj jednak, że osoby biseksualne potrafią rozróżnić orientację seksualną od zachowania i zachowują się w sposób, w jaki zachowałaby się osoba hetero lub homoseksualna.

Dzielenie się seksualnością z partnerem może poprawić intymność

Jeśli twój partner jest biseksualny, ważne jest, abyś wiedział, że istnieją cztery różne etapy, przez które musisz przejść, zanim będziesz w stanie cieszyć się takim samym poziomem intymności, jakiego oczekiwałbyś od pary heteroseksualnej. Osoby biseksualne mają silny pociąg zarówno do mężczyzn, jak i kobiet i często mają związki z obiema płciami. Kiedy masz do czynienia z biseksualizmem w związku, dzielenie się swoją seksualnością z partnerem pomoże wam podnieść poziom intymności.

Wiele osób biseksualnych czuje się jak outsiderzy w obu światach i brakuje im poczucia wspólnoty i wzorców do naśladowania. W rzeczywistości wielu heteroseksualnych mężczyzn nadal wierzy, że biseksualni mężczyźni są homoseksualni i nękają ich, a czasem nawet ranią fizycznie. Ale ten stereotyp nie jest już prawdziwy. Możesz stworzyć własną wspierającą społeczność ze swoim partnerem. Biseksualni mężczyźni i kobiety mają znacznie więcej opcji niż hetero, jeśli chodzi o uprawianie miłości.

Biseksualni ludzie mogą nie być świadomi własnej seksualności, co utrudnia nawiązanie silnej więzi z ich partnerami. Ważne jest, aby wiedzieć, że twój partner może być biseksualistą, więc koniecznie omów to z nimi, aby mogli zrozumieć twoje uczucia. Może to również pomóc wam zrozumieć wzajemne preferencje i uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Osoby biseksualne mogą doświadczać presji społecznej, która skłania je do wyboru płci i mogą wahać się przed ujawnieniem swojej seksualności swoim partnerom z obawy przed dyskryminacją. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nie jesteś sam, jeśli zmagasz się ze swoją seksualnością. Nie wahaj się dotrzeć do swoich przyjaciół i rodziny i dać im znać, jak się czujesz. Jeśli potrzebujesz więcej wsparcia, istnieją zasoby dostępne dla osób LGBTIQ w każdym stanie.