Niepokalanek Pospolity – Zioło kobiet

Dla tych, którzy cierpią z powodu przepracowania i przejedzenia, istnieje kilka ziół, które mogą pomóc złagodzić te objawy. Dong quai, Gymnema sylvestre, i korzeń lukrecji mogą być wszystkie skuteczne dla pragnień. Ale który z nich działa najlepiej dla kobiet po 50 roku życia? Dowiesz się tego w tym artykule. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z tych ziół.

Gymnema sylvestre

Jeśli jesteś po 50. roku życia i masz trudności z kontrolowaniem swoich zachcianek na cukier, spróbuj dodać do swojej diety roślinę: Gymnema sylvestre. Jej właściwości antyoksydacyjne pomogą zmniejszyć zachcianki na słodkie pokarmy i napoje. To zioło może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi i obniżyć poziom cholesterolu LDL, które są złe dla Twojego serca. Jest to silny przeciwutleniacz, który może pomóc Twojemu organizmowi spalić nadmiar tłuszczów i kalorii.

Rośliny lecznicze mają liczne korzyści zdrowotne, a Gymnema sylvestre ma ich wiele. Ma mnóstwo korzyści, w tym właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i antyoksydacyjne. Badania wykazały, że Gymnema sylvestre może zmniejszyć poziom glukozy we krwi u kobiet. Ta roślina jest skuteczna dla kobiet w każdym wieku, od tych w wieku pięćdziesięciu lat do tych w późnych latach 60.

Ma wiele innych korzyści, w tym przeciwcukrzycowe, przeciwzapalne i antyhiperlipidemiczne. Jest również skutecznym lekiem na cukrzycę, ponieważ reguluje poziom cukru we krwi i stymuluje wydzielanie insuliny. Ma również właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, pomaga organizmowi zwalczać różne infekcje i wirusy.

Badania wykazały, że Gymnema sylvestre zmniejsza zachcianki na słodkie jedzenie poprzez blokowanie receptorów na języku, które kontrolują percepcję słodkości. Efekt ten ogranicza ilość słodkich pokarmów, które dana osoba może zjeść. Zmniejsza również chęć do przejadania się słodkimi pokarmami. Należy jednak przeprowadzić dalsze badania, aby zrozumieć, jak zioło działa w celu kontrolowania pragnień u kobiet powyżej 50.

Mimo że zioło to ma liczne korzyści, należy je przyjmować ostrożnie. Nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i tych karmiących piersią. Nie jest również bezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży, lub tych, którzy przechodzą operację. Może zakłócać działanie znieczulenia lub zabiegów chirurgicznych. Hamuje enzym Cytochrom P450 w wątrobie i może nasilać działanie niektórych leków. Jeśli przyjmujesz leki na receptę, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego reżimu ziołowego.

Dong quai

Dong quai jest suplementem ziołowym o wielu korzyściach i jest stosowany w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Jest doskonałym wyborem do łagodzenia pragnień, łagodzenia objawów menopauzy i poprawy krążenia krwi. Jest również skuteczny w obniżaniu poziomu cukru we krwi, łagodzeniu stanów zapalnych i wzmacnianiu zdrowia serca. Dong quai jest dostępny jako herbata, nalewka i kapsułki.

Dong quai jest rośliną wieloletnią, która rośnie w zimnych górach Chin, Korei i Japonii. Jego gładkie łodygi i białe parasolowate kwiaty mają skrzydlate owoce w lipcu. Ma grube, rozgałęzione korzenie, które są wykorzystywane jako zioło lecznicze. Roślina potrzebuje trzech lat, aby urosnąć i dojrzeć, a jej korzeń jest używany w ziołolecznictwie. Jest również używany do łagodzenia stresu.

Dong quai może również pomóc w skurczach brzucha podczas cyklu menstruacyjnego. Składnik dong quai promuje niespecyficzną aktywność przeciwskurczową w tkance mięśniowej macicy. Może to również pomóc w regulacji cyklu miesiączkowego. Jednak istnieje niewiele badań potwierdzających skuteczność zioła w tym zakresie. W niewielkim badaniu stwierdzono, że poprawiła ona ból brzucha o 39 procent. Wyniki były jednak mieszane, a większość kobiet nadal wymagała środków przeciwbólowych, aby funkcjonować w życiu codziennym.

Jeśli jesteś kobietą powyżej 50 roku życia, dong quai może nie być dla ciebie odpowiedni. Podczas gdy był używany od wieków w leczeniu skurczów menstruacyjnych i anemii, wciąż nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby wspierać jego użycie dla kobiet powyżej 50 roku życia. Zioło to nie powinno być stosowane przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Może również zwiększyć ryzyko rozwoju raka piersi i innych chorób wrażliwych na hormony.

Dong quai może pomóc w zapobieganiu utracie kości u kobiet po 50. roku życia. Jedzenie pokarmów bogatych w wapń i witaminę D może pomóc w tym problemie. Podczas menopauzy, poziom hormonów kobiety spada i może ona doświadczyć objawów depresji. Kobiety mogą chcieć uzupełnić swoją dietę o dong quai, aby zapobiec wystąpieniu tych objawów. Możesz również skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, aby dowiedzieć się, czy dong quai jest dla Ciebie odpowiedni.