Sposoby na czkawkę

Wydech zupełny i zdecydowany zanim spodziewasz się czkawki. Wyciągnij ręce jak krzyż i głęboko oddychaj. Kiedy poczujesz, że czkawka nadchodzi, zwęż mięśnie przepony i powoli zbliżaj ręce do siebie. Wstrzymaj oddech na tak długo, jak to możliwe, a następnie zrób powolny wydech. Powtarzaj, aż uwolnisz się od czkawki.

Wydech powoli, mocno zwężając mięśnie przepony

Przepona to cienki mięsień w kształcie kopuły, znajdujący się pod sercem i płucami. Jest przymocowany do mostka (dolnej części klatki żebrowej) i kręgosłupa. Mięsień ten jest odpowiedzialny za oddychanie i pomaga wydalać produkty odpadowe, zapobiega kwaśnemu refluksowi oraz chroni naczynia krwionośne i przełyk. Poniżej wymieniono kilka prostych sposobów na wzmocnienie przepony.

Po pierwsze, zacznij rozpoznawać swoje wzorce oddychania i podejmij świadomy wysiłek, aby je zmienić. Jeśli masz nawyk wstrzymywania oddechu, twoje ciało nie może się zrelaksować. Odwrotnie jest w przypadku nieprawidłowego oddychania. Głębokie oddychanie aktywuje reakcję relaksacyjną, podczas gdy płytkie oddychanie wydłuża reakcję stresową. Powolny wydech, mocno zwężający mięśnie przepony, może jednak złagodzić bóle głowy i migreny.

Cukier pomaga zatrzymać czkawkę

Nie jest tajemnicą, że cukier pomaga zatrzymać czkawkę. Jego właściwości podobne do cukru zakłócają działanie nerwu błędnego, który kontroluje trawienie. Stąd połknięcie łyżki cukru może pomóc w natychmiastowym pozbyciu się czkawki. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że czkawka nie jest nieszkodliwa i może być oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych.

Nerw błędny kontroluje przywspółczulny układ nerwowy organizmu. Ponieważ nerw błędny wysyła informacje o trawieniu i wrażeniach żołądkowych do mózgu, łyżka cukru łagodzi nerw i zapobiega czkawce. Resetuje również nerwy, zatrzymując tym samym mimowolny ruch. Pomóc może również cukier zawarty w łyżce wody. Łyżka cukru rozpuszcza się na języku przed połknięciem, co pomaga organizmowi się uspokoić.

Ocet łagodzi czkawkę

Przegryzanie octu jabłkowego może złagodzić czkawkę. Łyżka stołowa tej mieszanki w szklance wody może pomóc Ci powstrzymać kaszel i czkawkę. Jest to skuteczne, gdy jest stosowane natychmiast. Zaleca się, aby rozpocząć to remedium przy pierwszym początku bólu gardła. Kombinacja równych części miodu i octu może być również używana jako smoczek na gardło. Może być połknięty z dwóch mouthfuls.

Apart from being a great remedy for hiccups, ocet może być również stosowany do leczenia niestrawności i bólów głowy. Równoważy on poziom kwasowości w żołądku. Podobnie, jest to doskonały naturalny środek na łuszczycę i suchą skórę. Jest również środkiem antyseptycznym i może usunąć plamy i tłuszcz z powierzchni. Może również złagodzić niestrawność i łuszczycę.

Hipnoza łagodzi czkawkę

Ludzie, którzy mają czkawkę nie są jedynymi, którzy potrzebują sesji hipnozy. Wiele osób ma nieuleczalne przypadki czkawki, a hipnoza jest świetnym sposobem na zajęcie się pierwotną przyczyną czkawki. Dr Debbie pomogła niezliczonej ilości osób z tym problemem. Ona oferuje szereg narzędzi do łagodzenia stresu, w tym pisanie w transie.

Acupunktura to dwa wspólne środki zaradcze na czkawkę. Możesz również trzymać język i oddychać do papierowej torby, aby zwiększyć ilość dwutlenku węgla w płucach. Inne metody leczenia obejmują akupunkturę, hipnozę i trening relaksacyjny. Ostatecznie, istnieje kilka skutecznych środków zaradczych czkawki, a wiele z nich może być bardzo skuteczne. Hipnoza jest jednym z najbardziej popularnych i skutecznych opcji, i istnieje kilka powodów, dla których hipnoza może pomóc Ci wyleczyć czkawkę.

Punkty nacisku łagodzą czkawkę

Jednym z najprostszych sposobów na złagodzenie bólu spowodowanego czkawką jest zastosowanie delikatnego nacisku na punkty nacisku na przedramieniu. Znajdują się one pomiędzy dwoma dużymi ścięgnami na wewnętrznej stronie przedramienia. Możesz również użyć tej metody, aby złagodzić mdłości. Stosując delikatny nacisk na te punkty, możesz poczuć ulgę niemal natychmiast. Oprócz złagodzenia czkawki, punkty nacisku mogą złagodzić inne objawy niepokoju, w tym nerwowość i nudności.

Punkt akupresury P-6, znany również jako „neiguan” lub „wewnętrzne przejście”, znajduje się trzy szerokości palców poniżej wewnętrznego nadgarstka. Badania pokazują, że ten punkt akupresury może zmniejszyć częstotliwość i nasilenie czkawki, zwłaszcza tych, które są uporczywe. Inne korzyści z tego punktu akupresury obejmują leczenie bólów głowy, migreny i gazu. Wreszcie, jeśli szukasz naturalnego leczenia czkawki, możesz spróbować akupunktury.