Jak wykonać inhalację w domu?

Jednym z popularnych środków na przeziębienia i inne problemy z układem oddechowym jest inhalacja parowa. Metoda ta jest bezpieczna, i skuteczna, ale należy pamiętać, że może spowodować oparzenia, jeśli użyjemy zbyt dużo pary. Nie jest to substytut profesjonalnej opieki medycznej. Ten artykuł wyjaśni, jak zrobić domowy inhalator. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest użycie tylko kilku kropli olejku eterycznego. Jeśli użyjesz zbyt dużo, wycieknie on do kieszeni lub torebki, co może spowodować poważne komplikacje.

Inhalacja parowa jest popularnym niefarmakologicznym sposobem leczenia przeziębień, infekcji zatok i innych problemów z układem oddechowym

Prawdopodobnie farmaceuci spotkają się z pacjentami, którzy skarżą się na niedrożność nosa lub inne objawy, a ważne jest, aby wiedzieć, kiedy leczyć lub skierować pacjenta do specjalisty medycznego. Katar to zapalenie błony śluzowej w nosie i jest zwykle wywoływany przez infekcję, alergię lub leki. Chociaż wiele osób doświadcza tego stanu sporadycznie, często współistnieje on z chorobami układu oddechowego, takimi jak zapalenie zatok. Koszt leczenia kataru jest znaczny i może zakłócać produktywność.

Antybiotyki są pierwszą linią leczenia przewlekłego zapalenia zatok. Zapewniają one szybką ulgę, ale mogą nie wyleczyć problemu całkowicie. Leki przeciwhistaminowe i leki przeciwgrzybicze są skuteczne w leczeniu duszności i łagodniejszej wersji zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Farmaceuta może pomóc określić, które leki są najlepsze dla twojego stanu.

Infekcje górnych dróg oddechowych są często zagrażające życiu. Objawy mogą trwać nawet dwa tygodnie. Inhalacja parą wodną może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się powikłań oddechowych na inne części ciała. Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, ważne jest, aby zobaczyć dostawcę opieki zdrowotnej od razu. Jeśli objawy są ciężkie, należy natychmiast zadzwonić do dostawcy usług medycznych, udać się do najbliższego ER, lub zadzwonić pod numer 911.

Although steam inhalation jest skuteczny dla wielu ludzi, ma swoje ryzyko. To może spalić cię, jeśli nie jesteś ostrożny. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami dostawcy usług medycznych, aby uniknąć ryzyka oparzeń lub innych obrażeń. Jeśli nie jesteś pewien, obejrzyj film o tym, jak działa inhalacja parowa, aby upewnić się, że jest dla Ciebie bezpieczna.

Pacjenci mogą skarżyć się na obrzęk twarzy. Obrzęk nad policzkiem lub czołem może być stomatologiczny lub złośliwy. W niektórych przypadkach, ostry obrzęk czoła lub policzka może być oznaką bardziej poważnego stanu medycznego zwanego guzem obrzmiałym Potta. Pott guz obrzmienia jest rzadkim powikłaniem ostrego zapalenia błony śluzowej nosa. Inne przyczyny mogą być łagodne. W przypadku uporczywego obrzęku twarzy, śluzaka lub polipów nosa mogą powodować poszerzenie mostka nosa.

Jest skuteczny

Jeśli cierpisz na przeziębienie lub chorobę układu oddechowego, możesz zastanawiać się, jak zrobić inhalator w domu. Możesz użyć słoika z inhalatorem parowym, który łączy zalety nawilżacza z olejkami eterycznymi. Para wodna pomaga rozluźnić śluz i flegmę poprzez ponowne wprowadzenie wilgoci do gardła i nosa. Wilgoć pomaga organizmowi zwalczać zarazki i otwierać drogi oddechowe. Dodatkowo, olejki eteryczne w słoiku inhalatora parowego mają właściwości antybakteryjne i otwierają drogi oddechowe.

Może powodować oparzenia

Możesz się zastanawiać, jak inhalacje w domu powodują oparzenia. Najważniejszym krokiem, jaki należy podjąć po doświadczeniu poparzenia, jest usunięcie źródła ciepła lub pary. Gdy usuniesz źródło, oparzenie będzie postępować dalej. Aby to zatrzymać, konieczne jest schłodzenie dotkniętego obszaru. Chłodna woda może obniżyć temperaturę oparzonego miejsca. Nałóż chłodną wodę na oparzenie, aż będzie zimne w dotyku.

W zależności od rozległości oparzenia, możesz doświadczyć powierzchownych oparzeń częściowej grubości, które obejmują naskórek i część skóry właściwej. Możesz nawet zobaczyć odsłonięte włosy lub gruczoły. Tego typu oparzenia są często mokre i śliskie w dotyku. Głębsze oparzenia dotyczą mięśni, kości i powięzi. Po doznaniu oparzenia, nadszedł czas, aby szukać pomocy medycznej.