2018-03-30   Porady   komentarzy
Czy warto zapisać się na kurs masażu?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki zawód wykonywać w przyszłości lub jesteś zmęczony obecną pracą i rozważasz przekwalifikowanie się, to być może powinieneś zapisać się na kurs masażu. Nie jest to na pewno szkolenie dla każdego - ale wiemy, kiedy na pewno warto się na nie wybrać!

 

Na kurs masażu powinieneś się zapisać, jeśli:

 

  • Chciałbyś dowiedzieć się czegoś nowego o człowieku i jego ciele. Kursy masażu składają się z części praktycznej, podczas której dowiesz się, w jaki sposób dotykać ciała masowanej osoby, oraz teoretycznej, która pozwoli Ci poznać podstawy anatomii człowieka. Dowiesz się również, jakie dolegliwości można wyleczyć za pomocą masażu oraz jakie techniki są zalecane przy konkretnych problemach.

 

  • Zależy Ci na sensownych pieniądzach. Tak, to też jest ważne - i nie ma sensu udawać, że pracujemy wyłącznie dla pasji. Wykonywana praca musi jeszcze sprawić, że będziemy w stanie utrzymać się na przyzwoitym poziomie - a wykonywanie zawodu masażysty na pewno Ci to umożliwi! Ludzie w Polsce coraz częściej korzystają z usług masażystów - zwłaszcza tych, którzy oferują masaże różnymi technikami. Jeśli chcesz otworzyć własny gabinet masażu, to musisz liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych wydatków (zakup stołu czy olejków jest niezbędny), ale jeśli będziesz dbał o klientów, Twoja inwestycja na pewno szybko się zwróci.

 

  • Marzysz o tym, aby pomagać innym. Masaż jest środkiem, który pozwala pozbyć się różnych dolegliwości - bólu pleców, bolesnych menstruacji, nadmiernego napięcia niektórych partii mięśni czy nawet dolegliwości natury psychicznej. Czasami masaż może zastąpić tabletki przeciwbólowe, kiedy indziej - może stanowić dopełnienie bardziej “konwencjonalnej” terapii. Jeżeli zdecydujesz się na wykonywanie tego zawodu, sprawisz, że ludzie wokół Ciebie będą szczęśliwsi i zdrowsi!

 

  • Jesteś otwarty i komunikatywny. Dobry masażysta potrafi zarówno mówić, jak i słuchać. Niektórzy goście Twojego salonu będą bardzo wycofani, inni - nad wyraz gadatliwi. Z każdym z nich powinieneś znaleźć wspólny język. Aby dobrze komunikować się z klientem, potrzebna jest również pewna doza empatii - w Twoim gabinecie zapewne niejednokrotnie pojawią się ludzie, którzy nie wiedzą tak do końca, czego oczekują. Czasami wymagana jest także niemała ilość cierpliwości!

 

  • Masz w sobie gotowość, by nieustannie się rozwijać. Dobry masażysta to taki, który bezustannie podnosi swoje kwalifikacje. Sztuka masażu, choć bazuje na starożytnej mądrości, nieustannie się rozwija, ponieważ z roku na rok wiemy coraz więcej o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Ważne jest to, aby nigdy nie spocząć na laurach i nie zakładać, że na jakiś temat wiemy już właściwie wszystko. Poza tym klienci oczekują od nas tego, że co jakiś czas zaproponujemy im nową technikę - masażyści, którzy nie uczą się niczego nowego, szybko wypadają z rynkowej gry!

 

Zdecydowałeś się więc pójść na kurs masażu? Super! Pamiętaj, by wybrać sprawdzoną szkołę, w której uczą praktycy - dzięki temu wkrótce będziesz gotów do wykonywania tego niezwykłego zawodu! Zobacz: http://www.akademia-masazu.pl/kursy-masazu/kurs-masazu-klasycznego

 

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik