Czym są irygatory dentystyczne?

Do utrzymania właściwej higieny jamy ustnej nie wystarczy nam szczoteczka i pasta do zębów. Doskonałym uzupełnieniem szczotkowania jest irygator, który pozwala dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe.

Urządzenie, którego głównym zadaniem jest oczyszczanie zębów, to wbrew pozorom nie tylko elektryczna czy soniczna szczoteczka do zębów. Już jakiś czas temu na rynku coraz większą popularność zdobywa irygator dentystyczny - dawniej przyrząd obsługiwany wyłącznie przez stomatologów, dziś dla wielu ludzi produkt pierwszej potrzeby. A czym tak właściwie jest ten sprzęt i kiedy warto po niego sięgnąć?

 

Budowa i właściwości irygatora

Irygatory potrafią bardzo dokładnie czyścić jamę ustną, zwłaszcza przestrzenie międzyzębowe. Skutecznie do nich docierają, nawet gdy te nie są widoczne gołym okiem. Irygator, jako innowacyjne urządzenie, zastąpił tradycyjną nić dentystyczną. Tak właściwie pełni on dziś jej funkcję; jest również substytutem niezbyt skutecznych i niewygodnych w obsłudze wykałaczek oraz szczoteczek międzyzębowych. Ludzie powinni wiedzieć, że samo mycie zębów jest niewystarczającym zabiegiem, ponieważ nie jest w stanie usunąć wszystkich bakterii czy zanieczyszczeń. Irygator dentystyczny potrafi świetnie uzupełnić działanie szczoteczek i past.

 

Rodzaje i ceny popularnych urządzeń

W sklepach można znaleźć irygatory w dwóch odmianach - w wersji stomatologicznej (stacjonarnej) oraz w wersji bezprzewodowej. Pierwszą poleca się osobom, które chciałyby korzystać ze sprzętu tylko w domu. Wystarczy podłączyć go do prądu. Druga natomiast odmiana, bezprzewodowa, sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania sieciowego. Jest to idealny przyrząd dla osób często podróżujących, które mogą zawsze mieć go przy sobie, trzymając go np. w podręcznej kosmetyczce czy w walizce.

Jeśli ktoś chce inwestować we własne zdrowie, nie musi wcale zasięgać języka u najdroższych lekarzy. Porady dotyczące zakupu irygatora dentystycznego znajdziesz na stronie: http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/zakup-irygatora-na-co-nalezy-zwrocic-uwage/ Czasem wystarczy sprawdzić, co nowego przygotowały rozpoznawalne na rynku firmy, specjalizujące się w dostarczaniu artykułów pielęgnacyjnych, medycznych oraz higienicznych. To one sprawiły, że niedostępny dawniej dla przeciętnego człowieka irygator dentystyczny już od jakiegoś czasu jest w sprzedaży i znajduje miejsce w coraz większej liczbie łazienek.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik