2016-10-20   Porady   komentarzy
Jak zadbać o piękny uśmiech?

Okazji do uśmiechu dostarczają różne okoliczności: dobra ocena z klasówki, pochlebstwo zasłyszane z czyichś ust, kwiaty od ukochanego... Powodów do uśmiechu jest nieprzeliczone mnóstwo. Ważne, że w naszym życiu się one pojawiają.

Od czasu do czasu możemy jednak zauważyć, że chociaż ktoś ma okazję do uśmiechu „pełną gębą”, śmieje się tylko, jak to się mówi, oczami, a usta zakrywa ręką. Dlaczego tak robi? Powodem mogą być niezbyt zdrowe zęby, których po prostu można się wstydzić.

Co więc robić, aby do takiej sytuacji nie dopuścić? Przede wszystkim trzeba systematycznie, przynajmniej dwa razy dziennie, myć zęby. Ponadto każdy z nas powinien od czasu do czasu, ale w sposób systematyczny, chodzić do dentysty. Dzięki temu unikniemy wszelkiego rodzaju chorób zębów czy dziąseł, gdyż lekarz dentysta szybko poradzi sobie z pojawiającym się problemem. Poza tym u dentysty możemy nieco „podrasować” wygląd naszych zębów. Służy temu kilka zabiegów, których wykonania każdyt pacjent może sobie zażyczyć. Pierwszym z nich jest skalling zębów. Jest to zabieg pozwalający usunąć kamień nazębny za pomocą skalerów stomatologicznych. Taki zabieg powinno się przeprowadzać co najmniej raz w roku, a u osób, które palą czy piją dużo kawy, nieco częściej. Bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach dentystycznych jest piaskowanie. Jest to nic innego jak usuwanie kamienia nazębnego za pomocą piaskarki i piasku dentystycznego. Po obydwu zabiegach powinniśmy wzmocnić nasze zęby za pomocą fluoryzacji. W czasie zabiegu nakładany jest na zęby fluor, który je wzmacnia i pozwala im zachować jasną barwę. Oczywiście wymieniliśmy tylko kilka zabiegów, które można sobie zamówić w gabinetach dentystycznych. Jest ich więcej i można się im poddawać w zależności od stanu naszego uzębienia.

O zęby powinien dbać każdy. Nie będziemy musieli się wstydzić, gdy na naszej twarzy zagości uśmiech. Zaledwie 3-4 wizyty w gabinecie stomatologicznym każdego roku pozwolą nam „błyszczeć” uśmiechem, którego nigdy nie będziemy się wstydzić. Co więcej, osoby mające wadę zgryzu powinny zastanowić się nad prostowaniem zębów (zobacz ofertę gabinetu Dentestetica) przy pomocy aparatu na zęby.

 

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik