2017-10-05   Porady   komentarzy
Jakie zabiegi może nam zaoferować dentysta?

Wbrew pozorom dentysta zajmuje się czymś więcej niż tylko sadystycznym wierceniem w zębach. W zależności od swojej specjalizacji jest w stanie pomóc nam w zasadzie z każdym problemem dotyczącym uzębienia, czy jamy ustnej. Sprawdźmy, czego możemy oczekiwać, decydując się na jego pomoc.

Rodzaje zabiegów wykonywanych przez dentystę
 
Bardzo rzadko jeden lekarz stomatolog jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi chorobami oraz dolegliwościami. Stomatologia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny, dlatego dentyści zazwyczaj kształcą się w zakresie nie więcej niż dwóch specjalizacji.
 
Jeżeli decydujemy się na wybielanie zębów, to powinniśmy zgłosić się do stomatologa zachowawczego posiadającego odpowiedni laser. Jest to stosunkowo prosty zabieg, który polega na wykorzystaniu licówek lub specjalnego żelu - pod wpływem światła nadaje on naszym zębom piękny biały kolor. Leczeniem kanałowym zajmuje się endodonta. Najczęściej jest to bolesny zabieg, więc aby go uniknąć warto regularnie umawiać się na wizyty kontrolne. W dzisiejszych czasach braki w naturalnym uzębieniu nie są już nieodwracalnym problemem. Protetyk wykona dla nas implanty, które są dokładną imitacją utraconych zębów. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów leczenia z biegiem lat coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług protetyka. Eliminowanie wad zgryzu oraz szczęki to specjalizacja lekarza ortodonty. Jeden krzywo rosnący ząb będzie przesuwał inne, co może skutkować bólem, a także nieestetycznym wyglądem. Dentysta dla dzieci, czyli pedodontolog wykonuje wszelkie pomniejsze zabiegi, a także kontroluje prawidłowe wzrastanie zębów oraz ich przemianę z mlecznych na stałe. Dobry stan potocznie zwanych „mleczaków” ma diametralny wpływ na zęby stałe (sprawdź zakłady specjalizujące się w stomatologii dziecięcej w Krakowie).
 
Ze względu na różnorodność zabiegów, jakie wykonują lekarze stomatolodzy warto zapoznać się przed umówieniem wizyty z istniejącym specjalizacjami w tej dziedzinie. Wybór odpowiedniego lekarza jest gwarancją sukcesywnego leczenia.
 
Artykuł powstał we współpracy z gabinetem stomatologicznym Stomatologia- Zarzecze.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik