2017-11-28   Porady   komentarzy
Poduszka ortopedyczna na bóle górnego odcinka kręgosłupa - jaką wybrać?

Dużo mówi się o rodzajach materacy, na których śpimy. Często zapominamy, że tak samo ważnym elementem dla zdrowego snu jest poduszka.

Poduszka ortopedyczna - co to takiego?

Tradycyjnie śpimy na poduszkach materiałowych z wypełnieniem naturalnym lub syntetycznym. Poduszka ortopedyczna dzięki swojemu niezwykłemu kształtowi i materiałowi wypełnienia pozwala naszemu kręgosłupowi, a dokładniej górnemu odcinkowi kręgosłupa wypocząć i zachować naturalny kształt.

 

Dla kogo?

Kiedy ktoś chce zrobić nam masaż, wyczuwa spięcie w górnej części naszych pleców. To dlatego, że w ciągu dnia spinamy górny odcinek kręgosłupa. Dzięki poduszce ortopedycznej krążki międzykręgowe przestają być obciążone i po kilu godzinach snu czujemy ulgę. Poduszka jest wsparciem dla naszych mięśni i poprawia krążenie. Dlatego poduszki ortopedyczne nie są przeznaczone tylko dla osób, którym doskwiera ból, i które poddają się rehabilitacji, ale tak naprawdę dla wszystkich.

 

Jaką poduszkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele poduszek ortopedycznych. Wybierając tę dla nas, powinniśmy kierować się przede wszystkim naszą ulubioną pozycją spania, ale także wzrostem i wagą. Powinniśmy zmierzyć także odległość między barkami. Ta informacja również pomoże nam dobrać lepszy model. Należy pamiętać o tym, na jakie materiały mamy alergię, aby wybrać odpowiedni pokrowiec.

 

Rodzaje i charakterystyka pianek

Poduszki ortopedyczne wykonane są z pianek różnego rodzaju. Najpopularniejsza jest pianka poliuretanowa. Najważniejsze, aby pianka cechowała się dobrą wentylacją i elastycznością. Powinna być zatem odpowiednio perforowana. Poduszka ma reagować na ucisk, a w momencie, kiedy z niej nie korzystamy, powinna wracać do swojego pierwotnego kształtu.

 

Dodatkowe możliwości

Na rynku dostępne są poduszki ze specjalnymi pokrowcami, a także z probiotykami, które pomagają w redukcji astmy i alergii, czy olejami, które zawierają kapsułki z esencją zapachową. Dzięki temu łączymy dbanie o zdrowy kręgosłup z aromaterapią i wypoczynkiem. Pokrowce na poduszki najczęściej są bawełniane i można je prać w pralce.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik