2017-10-26   Porady   komentarzy
Poduszki dla alergików – czym się charakteryzują?

W przypadku alergii leczenie powinno zacząć się od unikania alergenu. Dlaczego zwykła poduszka stanowi dla alergika takie zagrożenie?

Ukryte niebezpieczeństwo

Dla niektórych zaskakującą może być informacja, że w łóżku może znajdować się aż do 1,5 mln roztoczy. Jednym z największych ich siedlisk jest poduszka, która – choćby nawet była utrzymywana w największej czystości – jest wrogiem numer jeden każdego alergika. Znajduje się w bezpośrednim kontakcie z drogami oddechowymi, dlatego jej jakość jest kluczowa dla tych, którzy po wizycie u alergologa stwierdzili u siebie uczulenie na kurz. Od wyboru odpowiedniej poduszki może zależeć nie tylko samopoczucie alergika, ale również jego stan zdrowia. Chorujący na alergię użytkownicy tradycyjnych poduszek skarżą się na różne dokuczliwe dolegliwości, a ich problem może się pogłębiać.

 

Poduszka dla alergika

Wbrew powszechnej opinii poduszka antyalergiczna wcale nie posiada ukrytych specjalnych mocy, które sprytnie uśmierzają objawy alergii. Skuteczność takiego rodzaju poduszki opiera się na kilku prostych zasadach, które przynoszą niespodziewanie dobre efekty.

Po pierwsze, poduszka taka powinna być solidnie uszyta i wykonana z trwałych materiałów, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza i wilgoci. Głównym sposobem walki z roztoczami jest bardzo częste pranie. Poduszka poddawana stale wirowaniu musi być więc wytrzymała. Co więcej, poduszki antyalergiczne powinny być prane w temperaturze przekraczającej 60oC – jest to najniższa temperatura, w której giną roztocza. Poduszki przeznaczone specjalnie dla osób z alergią można znaleźć m.in. na www.centrummateracy.com/poduszki/.

 

Dodatkowe alergeny

Jak wiadomo, wypełnienie pościeli może być wykonane z różnych materiałów. Specjaliści wciąż spierają się o to, które wypełnienie – puchowe, syntetyczne czy jedwabne – jest najbardziej korzystne dla alergików. Sprawa ta jednak nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Wielu ekspertów twierdzi, że poduszki z pierzem są szczególnie niewskazane dla alergików. Ale nie wolno zapominać o tym, że oprócz roztoczy istnieje szereg innych czynników, które mogą być dla nich problematyczne.

Niektóre poduszki określane jako antyalergiczne, choć doskonale sprawdzają się w nierównej walce z roztoczami, mogą powodować inne uczulenia. To prawda, że poduszka antyalergiczna powinna być wykonana z materiałów mocnych i trwałych, ale przy tym muszą być one delikatne dla skóry. Złym pomysłem jest kupowanie poduszek ze sztucznymi barwnikami i uszytych ze sztucznych włókien niskiej jakości. Kiedy w grę wchodzi zdrowie, najlepiej wybierać tylko sprawdzone produkty, poddane wielu testom i opatrzone atestem.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik