Szczoteczka elektryczna - prosty sposób na dbanie o zdrowie zębów

Elektryczna szczoteczka do zębów to pozornie proste urządzenie, które jednak zrewolucjonizowało higienę jamy ustnej.

Po szczoteczki elektryczne chętnie sięgają dorośli, osoby z ograniczonymi funkcjami motorycznymi oraz zaciekawione jej działaniem dzieci. Jakie są jej podstawowe właściwości i dlaczego coraz częściej po nią sięgamy?

 

Odpowiednia dla każdego

Choć szczoteczki elektryczne zostały wynalezione z myślą o osobach z ograniczonymi funkcjami motorycznymi, dziś z powodzeniem korzystają z nich także osoby zdrowe. Urządzenia te są intuicyjne w obsłudze i o wiele skuteczniejsze w oczyszczaniu zębów niż tradycyjne szczoteczki. Głowica szczoteczki elektrycznej samodzielnie wykonuje ruchy, dzięki czemu nie trzeba opanowywać specjalnych technik szczotkowania, by dokładnie oczyścić zęby. Producenci tworzą także elektryczne szczoteczki w wersji mini, idealne dla dzieci. Rękojeści tych urządzeń zdobione są ulubionymi postaciami z bajek.

 

Profesjonalne oczyszczanie

Dzięki swoim unikalnym parametrom szczoteczki elektryczne usuwają znacznie więcej płytki nazębnej niż te tradycyjne, manualne. Podczas gdy szczoteczka klasyczną można wykonać maksymalnie 300 ruchów główki na minutę, elektryczna osiąga około 8 800, a soniczna nawet ponad 40 000. Tempo drgań zdecydowanie wpływa na dokładność usuwania płytki nazębnej, w szczególności z miejsc, które są trudniej dostępne - na przykład z dalszych zębów. Niewielka główka urządzenia, wyposażona w miękkie bądź średnio twarde włosie, z łatwością dotrze nawet w najdalsze zakątki jamy ustnej. Szczoteczki elektryczne posiadają ponadto szereg funkcji, ułatwiających oczyszczanie uzębienia: wbudowany czujnik nacisku, badający, czy nie dociskamy urządzenia do zęba zbyt mocno, czy też timer odliczający czas, przez jaki powinno się szczotkować zęby. Ciekawą ofertę tych produktów znajdziemy w sklepie denthelp.pl

 

A może wybielanie?

Innowacyjnymi rozwiązaniami jest wbudowanie w elektryczną szczoteczkę do zębów wielu trybów szczotkowania oraz możliwość łączenia rękojeści danego producenta ze wszystkimi wyprodukowanymi przez niego końcówkami. Dzięki temu można dopasować właściwości tego urządzenia do własnych potrzeb. Zastanawiasz się nad wybielaniem lub polerowaniem zębów? Wystarczy, że zakupisz właściwą końcówkę i włączysz odpowiedni tryb, a po kilku szczotkowaniach będziesz miał znacznie jaśniejsze zęby. W szczoteczki elektryczne wbudowano także programy masujące dziąsła, oczyszczające język, przeznaczone dla wrażliwych zębów czy też dogłębnie usuwające zanieczyszczenia. Każdy z nich cechuje się unikalnymi właściwościami.

Warto jest zainwestować w szczoteczkę elektryczną. W zależności od wybranego trybu, daje ona możliwość personalizacji oczyszczania uzębienia. Przede wszystkim jednak lepiej chroni zęby przed próchnicą, odkładaniem się kamienia nazębnego i chorobami przyzębia.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik