2017-12-18   Porady   komentarzy
Używane łóżka rehabilitacyjne - gdzie ich szukać?

Łóżka rehabilitacyjne zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o osobach, które ze względu na swój stan zdrowia zmuszone są do spędzania wielu godzin w pozycji leżącej. Takie łóżko gwarantuje chorej osobie odpowiedni poziom komfortu oraz bezpieczeństwa.

Łóżko rehabilitacyjne – co to jest?

W szpitalach czy domach opieki osoby wymagające specjalnej troski zaopatrywane są w łóżka rehabilitacyjne, które zostały specjalnie dostosowane do ich potrzeb. Ich celem jest zagwarantowanie choremu bezpieczeństwa, komfortu oraz wygody. Łóżko najczęściej wyposażone jest w rączkę, która ma pomagać w wygodnej zmianie pozycji. Regulowane barierki, które zamontowane są po bokach łóżka, mają uchronić chorego przed wypadnięciem podczas spania lub podnoszenia się. Wiele modeli dodatkowo wyposażonych jest w automatyczne siłowniki, dzięki którym można podnieść albo obniżyć całe łóżko lub jego elementy. Ma to pomóc zarówno choremu, jak i opiekunowi.

 

Zalety łóżka rehabilitacyjnego:

  • solidna i wytrzymała konstrukcja,
  • zamontowane kółka ułatwiają transport chorej osoby do innego pomieszczenia,
  • siłowniki elektroniczne ułatwiają zmianę pozycji oraz przeniesienie chorego,
  • zainstalowany system opuszczania zapewnia wygodny dostęp do osoby chorej oraz przeniesienie jej z łóżka na wózek i odwrotnie,
  • regulowane poręcze zapobiegają przypadkowemu wypadnięciu z łóżka,
  • zamontowany chwyt na rękę ułatwia chorej osobie zmianę pozycji leżącej.

 

Łóżko rehabilitacyjne – nowe czy używane?

Przeglądając oferty sklepów, możemy znaleźć nowe oraz używane łóżka rehabilitacyjne. Decydując się na zakup nowego produktu, musimy liczyć się z wysokimi kosztami. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na to, by w jednym momencie zapłacić około kilku tysięcy złotych. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad kupnem używanego łóżka rehabilitacyjnego, które kosztować może od jednego do trzech tysięcy złotych. To rozwiązanie tak bardzo nie nadszarpnie budżetu domowego.

Używane łóżka rehabilitacyjne nie tracą na swojej funkcjonalności, dlatego też osoby, które zastanawiają się nad tym, czy jest to dobry pomysł, nie powinny mieć powodów do obaw. Jedyna różnica polega na tym, że ktoś wcześniej z tego łóżka korzystał. Zdecydowanie lepiej jest kupić używany produkt, niż nie kupić go w ogóle. Osoby ciężko chorujące powinny mieć zapewnioną jak największą wygodę oraz bezpieczeństwo, gdyż w tym miejscu spędzają większą część swojego dnia.

 

Gdzie szukać używanych łóżek rehabilitacyjnych?

Używanych łóżek rehabilitacyjnych możemy szukać przede wszystkim na wszelkiego rodzaju portalach aukcyjnych. To zadanie może być jednak trudne do wykonania, ponieważ mało kto sprzedaje ten produkt. Rozwiązaniem o wiele lepszym jest szukanie używanego łóżka na stronach zajmujących się ich sprzedażą. Takie strony z reguły służą wszelkiego rodzaju pomocą, która może okazać się przydatna na przykład przy skręcaniu oraz obsłudze łóżka.

Używane łóżka rehabilitacyjne można kupić na stronie: http://gamareha.pl/88-lozka-uzywane.

Medic-press.pl - Medyczny niezbędnik